„Pandemie se všemi omezeními a abnormalitami definitivně opadla a přišel čas se zamyslet, jaké jsou dlouhodobé dopady na firmy a zaměstnance. Jednou z největších změn je nástup hybridního pracovního modelu. Díky němu mohou být firmy efektivnější než dříve, lidé si zase dokážou lépe vyvážit pracovní a osobní život. Jiní ale zase upozorňují na rizika spojená s rozbitím klasického pracovního prostoru. Proto jsme oslovili experty z pestré škály oborů, aby změnu pracovních modelů zhodnotili ze své pozice,“ říká Eva Kučmášová, šéfka komunikace Canonu ve střední Evropě.
S komentáři přijdou expert na moderní technologie a produktový specialista Canonu Petr Hnilička, vrchní poradkyně ministra práce a sociálních věcí Jana Skalková nebo HR ředitelka NN životní pojišťovny a penzijní společnosti Hedvika Holá. Ale třeba také digitální nomád a zakladatel projektu Camperguru Víťa Válka nebo odborníci z oblasti fyzioterapie a výživy.
„I když jako firma zabývající se moderními technologiemi vnímáme atraktivitu hybridního modelu a pro tento způsob práce se snažíme nabídnout co nejkomplexnější řešení založené na cloudu a digitálních nástrojích, neznamená to, že zatracujeme tradiční přístupy. Průzkumy totiž ukazují, že české kanceláře stále ve velké míře spoléhají na práci s papírem a v některých firmách lidé i přes možnost home office do kanceláře pravidelně a rádi docházejí. Proto chceme poskytnout opravdu mnohostranný pohled,“ dodává Kučmášová.
K projektu Canon připravil vlastní microsite a komentáře jednotlivých expertů budou také součástí tematického speciálu na serveru e15.cz. O vizuální podobu se postarala umělá inteligence díky aplikaci Deeply Vision. Projekt Život v kanceláři – kancelář v životě by měl vyvrcholit na podzim kulatým stolem s pozvanými experty, který bude symbolizovat „práci odkudkoliv“.
Další informace o společnosti Canon Europe a Canon CZ jsou k dispozici na www.canon-europe.com a www.canon.cz.